MAJTÉNYI ERIK
A hó-postás
Nagy hó volt,
förgeteg,
hóból golyót
görgetek,
kicsi golyót,
nagy hengert,
lábanincsen
hóembert.
Seprűm nincs, és
seprű nélkül
a hóember
el nem készül.
Sebaj, van egy
ócska táskám,
lám, ott is van
már a vállán.
A hóembert,
várj csak, várj csak,
kinevezzük
hópostásnak,
úgy bizony,
gyerekek,
ő hozza
a levelet.
Ő hozza a
hó-újságot,
februári
fagyos számot,
sürgönyt is hoz,
néhány szavast,
bejelenti
már a tavaszt.