|
Napsugár, 1969. február, 17. oldal
|
Archívum
|
Rajz: F. Nagy Éva
MAJTÉNYI ERIK
Madárnyom
Hóban
madárnyom,
kettő-három,
tipegő,
topogó
ákombákom.
Két ága-boga
olyanforma,
mintha egy művész
rajzolta volna,
kék vonal fehér
rajzpapíron,
oly könnyű s olyan
kecses, finom.
Madárnyom:
reszkető,
csöpp vonalak,
kár, hogy a rajznak
vége szakad,
kár, hogy föl kellett
rebbennie,
kár, hogy el kellett
röppennie,
s kár, hogy nem hagyta
kék magasság
rajzlapján
két szárnya
hófehér rajzát.
|
|
|