|
Napsugár, 1965. március, 15. oldal
|
Archívum
|
Jancsik Pál Zúg az ág
I.
Zúg az ág, és zeng az ég.
– Mit csipogtok, kiscsibék?
– Szidjuk, szidjuk az esőt,
jól megtréfált az előbb.
Hallottuk, hogy kipp meg kopp,
kiszaladtunk erre, hogy
fölkapkodjuk ügyesen,
azt hittük, hogy búzaszem,
de a ketrecünk falán
csak az eső szólt, az ám!
Amíg ott kinn ácsingáztunk,
zápor indult, s bőrig áztunk.
II.
Zeng az ég, és zúg az ág.
– Mit csipogtok, kislibák?
– Dicsérgetjük az esőt,
mert szeretjük biza őt.
Hogyha jó nagy eső esik,
gödör, árok vízzel telik,
lesz kis folyó, kicsi tó,
liba-, kacsaúsztató.
Ha a liba vízbe mászik,
zsíros tolla meg nem ázik.
Lubickolunk és úszkálunk,
senki sem vidámabb nálunk.
|

Rajz: Corondan Geta
|
|
|
|