|
Napsugár, 1961. december, 9. oldal
|
Archívum
|
MAJTÉNYI ERIK HÓGOLYÓZÁS
Dehogyis ülünk a
sutban,
puffan a hógolyó,
puffan,
Pistikét jól eltalálta,
csupa hó
a szeme-
szája.
Nem bánja, kacag és
dob még,
igen,
ha le nem
hajolnék,
fürgébb
ha nem lennék
nála,
talán még el is
találna.
Hajolnék most is, de
késő,
egy picit késtem el,
és ő
hajít már,
pfű... pfű...
mit gondolsz,
ízlett-e nékem a
gombóc?
|
RÓTH MAGDA rajza
|
|
|
|